Parafia pod wezwaniem sw. Jana Apostola i Ewangelisty w Poznaniu

  • Środa 2014-04-16, Wielka Sroda
    Mt 26,14-25
    Jeden z Dwunastu, imieniem Judasz Iskariota, udał się do arcykapłanów i rzekł: «Co chcecie mi dać, a ja wam Go wydam». A oni wyznaczyli mu trzydzieści srebrników. Odtąd szukał sposobności, żeby Go wydać. W pierwszy dzień Przaśników przystąpili do Jezusa uczniowie i zapytali Go: «Gdzie chcesz, żebyśmy Ci przygotowali Paschę do spożycia?» On odrzekł: «Idźcie do miasta, do znanego nam człowieka, i powiedzcie mu: Nauczyciel mówi: Czas mój jest bliski; u ciebie chcę urządzić Paschę z moimi uczniami». Uczniowie uczynili tak, jak im polecił Jezus, i przygotowali Paschę. Z nastaniem wieczoru zajął miejsce u stołu razem z dwunastu uczniami. A gdy jedli, rzekł: «Zaprawdę, powiadam wam: jeden z was mnie zdradzi». Bardzo tym zasmuceni zaczęli pytać jeden przez drugiego: «Chyba nie ja, Panie?» On zaś odpowiedział: «Ten, który ze Mną rękę zanurza w misie, on Mnie zdradzi. Wprawdzie Syn Człowieczy odchodzi, jak o Nim jest napisane, lecz biada temu człowiekowi, przez którego Syn Człowieczy będzie wydany. Byłoby lepiej dla tego człowieka, gdyby się nie narodził». Wtedy Judasz, który Go miał zdradzić, rzekł: «Czy nie ja, Rabbi?» Odpowiedział mu: «Tak jest, ty».

     

Ogłoszenia parafialne

INFORMACJE I ZAPROSZENIA – Niedziela Palmowa – Męki Pańskiej

Email Drukuj PDF

1. Dzisiaj Niedziela Palmowa. Podczas każdej Eucharystii święcimy palmy, a po Mszy św. o godz. 12.00 zapraszam na Dziecięcy Marsz dla Jezusa.

2. Najbliższy tydzień w liturgii zwany jest Wielkim Tygodniem. Niech dla każdego z nas stanie się okazją do głębokiego przeżycia tajemnicy Eucharystii, Męki i Zmartwychwstania Jezusa. Szczegółowy program tygodnia zamieszczony jest w parafialnej gazetce, gablocie i na stronie internetowej: www.swjan.tami.pl

3. Spowiedź święta w Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek i Wielką Środę od 16.30 do 18.00 i od 18.30 do 20.00, a w Wielki Piątek od 21.00 do 24.00.

4. W Wielki Poniedziałek 14.04. o godz. 19.00 zapraszamy na Krąg Biblijny.

5. Triduum Paschalne to szczególny czas świętowania Wspólnoty Parafialnej. Zapraszam w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę na modlitwę brewiarzową (liturgię godzin) o godz. 7.00 rano, a ponadto:

  • w Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej, która jest pamiątką ustanowienia sakramentu Eucharystii i kapłaństwa rozpocznie się o godz. 18.00. Po komunii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do kaplicy adoracji i tam adoracja do godz. 22.00. W tym dniu będziemy się modlić o powołania do służby w Kościele;
  • w Wielki Piątek upamiętniający mękę i śmierć Pana Jezusa – Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 7.30. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Droga Krzyżowa. Liturgię Męki Pańskiej rozpoczniemy o godz. 18.00. Po niej trzy części Gorzkich Żali. O godz. 22.00 adoracja prowadzona przez młodzież. Zakończenie adoracji o godz. 24.00. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły (jeden posiłek do syta i dwa lekkie);
  • w Wielką Sobotę – adoracja przy Grobie Pańskim po jutrzni od godz. 7.30 do 21.00. Święcenie potraw w godz. 12.00 - 14.00 i od 16.00 do 17.00, co pół godziny. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 21.00 i zakończy Procesją Rezurekcyjną (przynosimy świece).

6. Od Wielkiego Piątku do Niedzieli Miłosierdzia Bożego zapraszamy codziennie o godz. 15.00 na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

7. Dziękuję wszystkim za włączenie się w inicjatywę dla najbardziej potrzebujących, za hojne dary, oraz za ofiary składane na potrzeby Parafii, zwłaszcza na wystrój naszej świątyni podczas Triduum Paschalnego, jak też daninę diecezjalną (dotychczas 150 rodzin). Dzięki zaangażowaniu w inicjatywę „Tytka Charytatywna”, możemy zaproponować osobom, którym trudno zorganizować Święta i do których nie docieramy z pomocą materialne wsparcie. Rodziny takie lub ich znajomych proszę o osobisty kontakt z ks. Proboszczem.

Dziękujemy także za ofiary składane w drugą niedzielę miesiąca – Bóg zapłać.

8. W I i II Święto Zmartwychwstania Pańskiego Msze św. będą jak w każdą niedzielę. Są wolne intencje mszalne na maj i czerwiec.

9. W Wielki Poniedziałek, 14.04 o godz. 18.00, w rocznicę Chrztu Polski, ks. abp Stanisław Gądecki zaprasza do Katedry na uroczystą Eucharystię.

10. W Wielki Wtorek, 15.04 o godz. 18.00 w Bazylice Farnej odbędzie się Msza św. celebrowana przez ks. abp Metropolitę Stanisława Gądeckiego, następnie o godz. 18.30 z Bazyliki na plac Adama Mickiewicza przejdzie Poznańska Droga Krzyżowa. Towarzyszyć jej będzie Krzyż Światowych Dni Młodzieży.

INFORMACJE I ZAPROSZENIA – V Niedziela Wielkiego Postu

Email Drukuj PDF

1. Rozpoczęliśmy Rekolekcje Wielkopostne, które prowadzi ks. Radosław Rafał. Nauki rekolekcyjne wraz z Mszami św. będą w poniedziałek (7.04), wtorek (8.04) i środę (9.04) o godz. 9.00 i 19.00. Po Mszach św. będzie można złożyć dobrowolną ofiarę na wystrój naszej świątyni podczas Triduum Paschalnego.

2. W ramach Wielkopostnych Spotkań Modlitewnych przed Najświętszym Sakramentem, zapraszam 12.04 do wspólnej adoracji osoby niezwiązane sakramentalnie, opuszczone przez współmałżonka, żyjące samotnie oraz poszukujące drugiej połowy.

3. Za tydzień Niedziela Palmowa. Podczas każdej Eucharystii będzie święcenie palm, a po Mszy św. o godz. 12.00 zapraszam na Dziecięcy Marsz dla Jezusa.

4. W piątek Droga Krzyżowa po Mszy św. o godz. 18.00, podczas której przejdziemy ulicami naszej Parafii.

5. Spowiedź święta dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej będzie w sobotę 12.04 o godz. 10.00. Z racji zbliżającego się Wielkiego Tygodnia, zapraszam dorosłych do skorzystania z sakramentu spowiedzi świętej w sobotę 12.04 od godz. 17.00.

6. W ramach archidiecezjalnych uroczystości z okazji kanonizacji Jana Pawła II odbędzie się specjalna edycja Verba Sacra. W sobotę 12.04 o godz. 16.00 w Bazylice Archikatedralnej usłyszymy homilie papieskie z pielgrzymek do Wielkopolski.

7. Za tydzień przypada druga niedziela miesiąca – niedziela gospodarcza. W ostatnim czasie zapłaciliśmy rachunki za ogrzewanie, światło i wodę – w sumie 4700 zł.

8. Z okazji Świąt Wielkiej Nocy parafialna Caritas od 5.04 po Mszach św. będzie rozprowadzać małe świeczki procesyjne – paschaliki (4 zł/szt.) oraz większe świeczki-paschaliki na stół (6 zł/szt.).

9. Również na Wielkanoc zbieramy (do 13.04) żywność. Na oknie, w tylnej części kościoła wyłożone są torebki – „Tytki Charytatywne”. Można wkładać do nich artykuły chemiczne lub spożywcze, które następnie pozostawiamy w koszu.

10. W niedzielę 13.04 po Gorzkich Żalach zapraszam na spotkanie członków i przyjaciół Koła Radia Maryja oraz TV TRWAM.

Plan Rekolekcji Wielkopostnych w 2014 r. w naszej Parafii:

Poniedziałek – 7.04

9.00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną

19.00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną i modlitwa uwielbienia

Wtorek – 8.04

9.00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną

19.00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną i modlitwa o uzdrowienie wewnętrzne

Środa – 9.04

9.00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną

19.00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną i modlitwa o wylanie Ducha Świętego

Okazja do spowiedzi św.

Każdego dnia pół godziny przed Mszą św.

Dodatkowo w Wielki Poniedziałek (14.04), Wielki Wtorek (15.04), Wielką Środę (16.04)

od godz.16.30 - 18.00 i 18.30 - 20

oraz w Wielki Piątek (18.04) od godz. 21.00 - 24.00

Rekolekcje poprowadzi Pan Jezus posługując się ks. Radosławem Rafałem

i osobami ze Wspólnoty „Poznanie” (Flp 3,8)

Ks. Waldemar Szlachetka

Proboszcz